Junikorn – Vize a zásady

Vize a zásady

Sdružení Junikorn vzniklo v roce 2013 a pro svůj start si vzalo nemalé předsevzetí, čímž je vytvoření silné a kvalitní opory pro dnešní rodiny s dětmi. Pro ty, kteří mají zájem o kvalitní vzdělání svých dětí již od raného věku, jelikož si uvědomují důležitost prvního kontaktu dětí s okolním světem, který začíná právě ve školce.

Každé dítě si zaslouží lásku, plnou péči a dostatek pozornosti, aby se mohlo všestranně rozvíjet v bezpečném prostředí. Ve školce jsou 2 třídičky o celkové kapacitě 24 dětí, což je příjemný počet na to, aby dítě bylo v dostatečném kolektivu, ale aby zároveň mělo šanci dostat kvalitní péči od vychovatele.  Naše společnost se skládá z individualit, které tvoří dohromady jeden celek, obě složky lidského společenství považujeme za velmi důležité.

Název Junikorn vznikl z představy jednorožce (v angl.: unicorn), jenž je symbolem něčeho kouzelného, tajemného a roztomilého, tak jako dětský svět. Zároveň je pro nás znakem vyššího principu a pevného závazku. Nikdo z nás zřejmě jednorožce ve skutečnosti neviděl, ale přesto v něj věříme a přejeme si, aby existoval. Stejným ekvivalentem je pro nás dobré chování založené na svobodě a zodpovědnosti, kvalitní výuce, láskyplné péči a porozumění – Přestože jsou to věci neviditelné, věříme v ně a chceme je zažívat.

Kouzlo Junikornu podtrhuje souhvězdí „jednorožce“, se kterým bychom se chtěli identifikovat. Každé dítě je pro nás hvězdou, která je jedinečná. Dohromady tvoří kombinaci představující symbol „jednorožce“, tvar plný morálních hodnot, zážitků, sebedůvěry, objevování, dobrých lidí a možná i něčeho víc. Naše příští generace představuje naši budoucnost, směr a vývoj naší společnosti, a proto si uvědomujeme důležitost závazku, která vzniká svěřením Vašeho dítěte do naší školky.

Motto „Víc než školka“ je důkazem našich vizí a plánů. Věříme v důležitost partnerských vztahů mezi lidmi obecně (přístup Respektovat a být respektován); tento postoj se promítá do vztahů mezi námi a dítětem, mezi námi a Vámi a i mezi námi Čechy a sousedními zeměmi. Abychom reflektovali vývoj společnosti, která se díky moderním technologiím stává mnohem více mezinárodní, naše třídičky budou zaměřeny na výuku cizího jazyka. Vzhledem ke geografické poloze naší republiky považujeme zaměření se na výuku německého jazyka za perspektivní a velmi důležité.

V praxi to znamená, že dítě se bude pravidelně seznamovat s německým jazykem pod vedením cizojazyčně mluvícího personálu. Vzájemné poznávání cizích řečí a kultur chceme podpořit naší partnerskou školkou v Německu. Pravidelná setkávání s malými dětmi ze zahraničí jsou nejpřirozenějším způsobem, jak můžeme u dětí posílit kladný vztah k cizím jazykům a usnadnit jejich budoucí studium.

Respektování dítěte jako osobnosti pomáhají i v dnešní době moderní formy vzdělávání. Pro zajištění co nejlepšího vývoje dětí chceme při našich hodinách uplatňovat prvky metod Montessori a Waldorfské pedagogiky. Tyto metody jsou celosvětově velmi úspěšné, a proto je chceme aplikovat v co nejpřirozenější a nejefektivnější podobě právě v naší školce. Věříme, že po první zkušenosti s námi dokážete lépe pochopit důvody, proč jsme tyto metody volili a sami si k nim najdete cestu nebo se necháte inspirovat.

Junikorn je ovšem jedinečný nejen pro Vaše děti, ale i pro Vás. Chceme Vám zajistit pohodlný a smysluplný vývoj Vašich dětí a Vám dát šanci si odpočinout, nadechnout se a se získaným odstupem si moci prožít důležitost Vaší pozice rodiče. Jelikož si přejeme, aby naše školka byla základnou pro komunitu rodičů s dětmi, budeme pořádat setkávání a akce, které mohou být zajímavé pro celou rodinu. Přáli bychom si, abyste se u nás cítili v bezpečí, v dobré pohodě, vlastně „jako doma“, protože Junikorn je přeci více než školka!

podpisypodpisy