Junikorn – Školička

Školička

Česko-německá školka Junikorn je unikátní svým dvojjazyčným systémem vzdělávání se zaměřením na německý jazyk, čímž jsme v Plzni jedineční. Pravidelná docházka dětí a učení se jazyka přímou metodou přináší své výsledky, které můžete sledovat při komunikaci s pedagogy nebo mezi dětmi samotnými. Děti dokáží rozlišit,  s kým mají jaký jazyk použít a dle toho následně hovoří. Tempo osvojení cizího jazyka je pochopitelně velice individuální a závislé na výchozí znalosti či neznalosti jazyka a pravidelnosti docházky. Nicméně v každém případě můžete první pokroky začít sledovat zhruba po půl roce docházky a to v podobě používání německých výrazů, opakování básniček či písniček nebo porozumění pokynů pedagoga. Po prvním roce u nás se míra porozumění zásadně zvyšuje a rozšiřuje se slovní zásoba dle “probraných” témat.

Ve školce jsou dvě třídy. Třída Hvězdiček (3-6 let) a Třída Sluníček (1-3 roky). Ve třídě Hvězdiček se během dne střídají  čeští a němečtí pedagogové, takže děti přichází denně do styku s oběma jazyky a hravou formou se jim učí. Třída Sluníček (1-3 roky) je přípravou pro jazykovou třídu Hvězdiček, během dopoledne má samostatný program. Na oběd, výlety a dovádění na zahradě se skupina opět sjednocuje.

Děti mohou školku navštěvovat denně v dopoledním programu, tedy od 7:00 do 12- 12:30, nebo v celodenním režimu od 7:00 do 17:00 hod.

Školka je Vám k dispozici i během letních měsíců, kdy je program doplněn o příměstské tábory. Začátkem léta probíhá vždy 2 týdenní technická pauza. Nabídka letního provozu a příměstských táborů platí i pro externí děti, které mají přes léto svou školku zavřenou.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *