Junikorn – Naše třídy

Naše třídy

 Třída Sluníček (2-3 roky) 

Sluníčka jsou menší skupinka dětí od 2-3 let, které mají speciální dopolední program upravený dle jejich věku. Kapacita třídičky je 6 dětí, proto zaručujeme individuální péči a přístup. V rámci programu se děti již seznamují s německým jazykem skrze písničky a básničky. Součástí programu ranního kruhu je návštěva německé dobrovolnice. Jedná se o přípravku pro třídu Hvězdiček. 

Třída Hvězdiček (3-6 roky) 

O děti se denně starají čeští a němečtí rodilí mluvčí. Hovoří se u nás celý den oběma jazyky, tím rozvíjíme jazykové kompetence dětiček již od jejich raného věku. Zároveň dítě vyrůstá v internacionálním prostředí a má jedinečnou možnost seznámit se s dětmi z dalších kultur. Díky tomu, že jsme malá skupina, klade se u nás důraz na individuální potřeby dítěte a jeho rozvoj. 

Dítě při nástupu do školky nemusí mít předchozí znalost německého jazyka. Během dne se ve školce vždy nachází český pedagog, který dětem rozumí. Německý jazyk se učíme skrze denní rituály, písně, hry a především při komunikaci na denní bázi. Čím vícekrát dané slovíčko dítě uslyší, tím dříve se mu cizí jazyk dostane takříkajíc „pod kůži“. 🙂